Chemia UW

2011 - 2014


#1 2011-07-17 22:52:01

 Bianka

Nowy użytkownik

Skąd: Radom -> Warszawa
Zarejestrowany: 2011-07-17
Posty: 8
Punktów :   

Polecane OGUNy

Mimo, iż wielu z Was jeszcze nie zaczęło przygody z OGUNami, myślę, że warto napisać kilka słów, a nawet zdań na temat swoich doświadczeń z OGUNami. W tym wątku każdy, kto pójdzie na jakiś OGUN będzie mógł go polecić, a wątek związany z odradzaniem - załóżcie sobie inny :).

Gdybym nie miała czego Wam polecić, pewnie nie zakładałabym tematu.

OGUN - FIZYKA W DOŚWIADCZENIACH
Tak więc, moje doświadczenie z OGUNami jest niewielkie, ale ze ścisłych przedmiotów ogólnouniwersyteckich polecam wykład "Fizyka w doświadczeniach" prowadzony przez dr. K. Koronę na Wydziale Fizyki. Materiał prezentowany na OGUNie nie wykracza wiele poza wiedzę szkolną, jednak jest okraszony wieloma doświadczeniami, których nie było większości z nas dane zobaczyć w szkole. Całość powoduje zrozumienie sensu liczbowego wykonywanych działań, poza tym jest to dobra zabawa. Przedmiot ten jest obowiązkowym dla ludzi z wydziału biologii, ale nie należy się go dlatego bać. :P Prowadzący jest miły, zawsze jest kilka terminów egzaminu, którego, jeśli było się obecnym na wykładach - trudno nie zdać! :) Na każdym wykładzie jest ok. 10-15 doświadczeń, są one dobrze omówione. W pół roku zostaje zrealizowany cały materiał "doświadczeniowy" szkoły średniej. OGUN odbywa się w semestrze letnim, z reguły wykłady są w czwartki o godz. 9:00 - przynajmniej tak to wyglądało w przeciągu ostatnich dwóch lat (mam brata biologa ;) )


Niech ci, co mają skrzydła lecą spełniać swe marzenia!

Offline

 

#2 2011-07-17 22:55:55

 Celtka

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-07-17
Posty: 42
Punktów :   

Re: Polecane OGUNy

A jakieś oguny nieścisłe byś poleciła? Ja się zastanawiam na filozofią, bo się nią interesuję (nawet pisałam z niej maturę rok temu:P) tylko bardzo łatwo zwalić prowadzenie tego przedmiotu...


Nie obawiaj się doskonałości. Nigdy jej nie osiągniesz.

Offline

 

#3 2011-07-17 22:59:20

 Bianka

Nowy użytkownik

Skąd: Radom -> Warszawa
Zarejestrowany: 2011-07-17
Posty: 8
Punktów :   

Re: Polecane OGUNy

Słyszałam, że jest ciekawy OGUN na temat Warszawy, jej historii itp., ale nie przypomnę sobie chyba teraz nazwy. Koleżanki chodziły i były zadowolone :) Zapytam się najwyżej którejś co, to dokładnie było. Sama na nieścisłych OGUNach nie bywam ze względu na charakter moich drugich studiów ;)


Niech ci, co mają skrzydła lecą spełniać swe marzenia!

Offline

 

#4 2011-07-17 23:39:19

 Aisa

Administrator

Skąd: Gliwice / Warszawa
Zarejestrowany: 2011-07-17
Posty: 22
Punktów :   

Re: Polecane OGUNy

Bianka napisał:

OGUN na temat Warszawy, jej historii itp.

moze chodzi o Varsavianistyke?

jesli o to chodzi to slyszalam, ze ludzie go polecaja
plotki jednakze sa takie, ze podobno limit 300-400 miejsc wypelnia sie blyskawicznie :P


Asia W.

Offline

 

#5 2011-07-18 00:07:42

 Bianka

Nowy użytkownik

Skąd: Radom -> Warszawa
Zarejestrowany: 2011-07-17
Posty: 8
Punktów :   

Re: Polecane OGUNy

Tak, dokładnie o to :)! Wiedziałam, że w nazwie jest Varsovie, ale nie pamiętałam końcówki ;)


Niech ci, co mają skrzydła lecą spełniać swe marzenia!

Offline

 

#6 2011-07-18 18:47:27

 pablo1056

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-18
Posty: 9
Punktów :   

Re: Polecane OGUNy

Witajcie chemicy! Jeżeli mogę wam coś polecić to radzę się wybrać na Historię Toksykologii. Ogun naprawdę świetnie prowadzony. Prowadzący potrafi zachęcić do tematyki swoich zajęć,ale ogun odbywa się tylko w semestrze letnim. Poza tym chodziłem na Fizykę we Współczesnym Świecie. Ogun naprawdę prosty. Po każdym wykładzie odbywał się test wyboru i na koniec nie było żadnego egzaminu. Nie wiem jak to teraz będzie prowadzone, ponieważ prowadzący zmarł.

Offline

 

#7 2011-07-18 20:49:11

 Aisa

Administrator

Skąd: Gliwice / Warszawa
Zarejestrowany: 2011-07-17
Posty: 22
Punktów :   

Re: Polecane OGUNy

Pablo, a Ty tez juz cos studiujesz jak rozumiem?
na chemie jako drugi kierunek?

Wy wszyscy tak macie?! :P


Asia W.

Offline

 

#8 2011-07-18 21:36:57

 pablo1056

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-18
Posty: 9
Punktów :   

Re: Polecane OGUNy

Ja właśnie idę na drugi rok. Uznałem,że skoro mi pomagali to ja wkradnę się na wasze forum i w razie pytań pomogę;)

Offline

 

#9 2011-07-18 22:03:23

 Aisa

Administrator

Skąd: Gliwice / Warszawa
Zarejestrowany: 2011-07-17
Posty: 22
Punktów :   

Re: Polecane OGUNy

Ulalala, bardzo nam milo xD


Asia W.

Offline

 

#10 2011-07-27 13:04:06

Rosalpowar

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-19
Posty: 10
Punktów :   

Re: Polecane OGUNy

A ogun z kryminologii? Myślicie że będzie miało to znaczenie jeżeli zalicze ten przedmiot i będę się starał po studiach o pracę jako technik kryminalistyki?

Przeglądam to wszystko i jest tego tak dużo i kilka naprade ciekawych zajęć.

Offline

 

#11 2011-08-30 10:46:52

Przemcio

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-30
Posty: 2
Punktów :   

Re: Polecane OGUNy

Witam młodszych chemików;) A jest ogun z kryminologii? Może miałaś na myśli koło naukowe? To jest na pewno, warto pamiętać że uczestnictwo w kole naukowym jest dodatkowo punktowane do różnych stypendiów czy czegoś tam. Więc polecam zainteresować się kołem kryminologii. A jeśli jest ogun, to daj link, może sam skorzystam...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.enemy.pun.pl www.cargofrigo.pun.pl www.menagospeedway08.pun.pl www.bleachheroes.pun.pl www.kety.pun.pl